• Избор на јазик:
 • MK
 • EN
 • SR

Инстант крем супа со мешани зеленчуци

 

Главни предности:

 • Посна
 • Не содржи глутен
 • Направена исклучително од природни состојки
 • Не содржи вештачки бои и ароми
 • Содржи superfoods и хималајска сол
 • Не содржи лактоза
 • Не содржи натриум глутаминат
 • Ниско калоричен топол оброк, 57kcal по порција
 • Практично пакување, брза и лесна подготовка

 

Крем супата со мешани зеленчуци на Виталиа е направена врз основа на оригинален рецепт во комбинација од компир, сушен зеленчук 23% (пашканат, морков, целер, магданос, кромид, лук),  хималајска сол, семиња 5% (хељда, просо, киноа). Содржи големо количество на влакна и протеини.

Претставува посен производ кој не содржи вештачки ароми. Не содржи натриум глутаминат – вештачки засилувач на вкус и не содржи ГМО.

Карактеристично за крем супата од мешани зеленчуци е тоа што не содржи глутен и истата е погодна за лица интолерантни на глутен како и за лица кои преферираат исхрана во која глутенот не е присутен.

Начин на подготовка: Едно пакетче (20g) е за подготовка на една порција.  Содржината од кесата се додава во 250ml зовриена вода и се промешува.

Ниско калоричен топол оброк, 57kcal по порција


Нутритивни вредности 100 g/г
Енергетска вредност 282.6kcal/1187kJ
Протеини 2.2g
Јагленихидрати 67.8g
Од кои шеќери 1.7g
Диетални влакна 1.3g
Масти 0.43g
Од кои заситени 0.04g
Сол 12g
Глутен <20mg/kg