• Избор на јазик:
  • MK
  • EN
  • SR

Виталиа Joyful Sweets бонбониера

без додаден шеќер и 30% помалку калории!

Оригинална колекција од житни десерти направени со јаткасти плодови и суво овошје! Уживајте во прекрасниот вкус на овие слатки задоволства кои не содржат додаден шеќер. Житните десерти се засладени со природни засладувачи како стевиа и јачменов слад кои имаат многу пониско ниво на калории од рафинираниот шеќер и не штетат на здравјето. Joyful Sweets бонбониерата содржи 4 вида вксуни десерти:

-житен десерт со јагода и бел крем

- житен десерт со кокос, лешник и бел крем

- житен десерт со јаткасто овошје и млечен крем

- житен десерт со кикирики и млечен крем


Житните десерти се здрав избор за вас и вашите најблиски.

Производот е погоден за лакто-вегетеријанци
Нутритивни вредности 100g
Енергетска вредност 1804.7kJ/430 kcal
Масти 23g
од кои заситени 13g
Јаглехидрати 33g
од кои шеќери 14g
Полиоли 16.1g
Влакна 8g
Протеини 9g
Сол 0.29g