• Избор на јазик:
  • MK
  • EN
  • SR

Diabet Hon

Diabet Hon е дијабетски намаз со арома на мед

Diabet Hon е вкусен десерт кој содржи природни состојки, билки и екстракт од полен. 100% природен производ засладен со природен засладувач: фруктоза и сорбиол.

Се употребува како намаз на леб и ароматски засладувач за пијалоци.

Соодветен за дијабетичари.

Билки: коприва, шипка и нане.

Нутритивни вредности 100 g/г
Енергетска вредност 1314kJ
310kcal
Масти 0.2g
Јаглехидрати 78g
од кои шеќери 50g
Од кои полиоли 28g
Протеини 0.8g