• Избор на јазик:
  • MK
  • EN
  • SR

Бонбониера

Оригинален десерт со интегрални жита, суво овошје и јаткасти плодови структуирани во ексклузивно пакување.

Виталиа премиум десертите се засладени со природни засладувачи – малтекс, маџун, јаворов сируп и кафеав шеќер...

Kликни тука и дознај повеќе

Виталиа со нова електронска продавница достапна 24/7

Здравите продукти под брендот Виталиа од сега поблиску до потрошувачите преку www.shop.vitalia.com.mk.
Следејќи ги желбите и потребите на потрошувачите, Македонскиот бренд Виталиа кој 21 година ги снабдува домашниот и странските пазари...

Kликни тука и дознај повеќе

Тake away мусли за носење

Ние знаеме дека утрата ви се динамични, а денот ви е исполнет со голем број обврски. Истовремено истражувањата покажуваат дека се повеќе се зголемува свесноста за здрави прехранбени навики, а бројот на лица кои размислуваат во насока на менаџирање на внесот на балансирани хранливи материи постојано расте.

Kликни тука и дознај повеќе

Новости

Ново задоволство за љубителите на здрава храна

Скопје (24.02.2015) По отварањето на продавницата за здрава храна во City Mall, Виталиа продолжува со инвестирање во своите продажни објекти. Најново освежување се случи во продавницата на ул. 50-та Дивизија, под Клиничкиот центар...

повеќе...

“Помалку шеќер, за повеќе здравје”

“Помалку шеќер, за повеќе здравје” е нашата нова кампања креирана со цел подигнување на свесноста на граѓаните за влијанието на шеќерот врз здравјето на луѓето.

повеќе...

Виталиа со нов иновативен продукт Take away мусли во чаша за љубителите на практичен здрав оброк

„Здрав оброк каде и да си” е слоганот на новите Take Away мусли во чаша на Виталиа, познатата компанија за здрава храна и лидер во иновативноста.

повеќе...