• Избор на јазик:
  • MK
  • EN
  • SR

Novosti

“Посно и вкусно”

“Посно и вкусно” е новата кампања на Виталиа, креирана со цел на нашите потрошувачи дополнително да им се доближи широката палета на посни производи со кои располага. Сето тоа како дополнителна мотивација за сите оние кои постат, а воедно се вљубеници во здравиот живот и исхрана, дека постот не мора да значи откажување од слатките и вкусни задоволства.

подетално

Нов, уникатен начин за здрав појадок во Виталиа Мусли Бар во Т.Ц. Лептокарија

Виталиа Мусли Бар е новоотворен уникатен објект на Виталиа сместен во трговскиот центар Лептокарија во Скопје каде потрошувачите имаат можност да го започнат денот на здрав начин со здрав појадок кој самите ќе го креираат. Станува збор за иновација на ”Виталиа”, Виталиа Мусли Бар простор уреден во нивниот препознатлив, модерен и функционален дизајн. Тука, потрошувачите ќе можат да го креираат појадокот по свој вкус и во многу различни комбинации.

подетално

Виталиа освои 6 нови егзотични дестинации

Пет нации со различни култури и навики во исхраната од неодамна имаат нешто заедничко и тоа од Македонија. Тоа е Виталиа, познатиот македонски производител на здрава храна кој го направи својот прв извоз во Малезија, Сејшели, Тајван, Маурциус, Панама и Куракао.

подетално

Mега интервју на г-ѓа Искра Ветаџокоска – Муцунска, менаџер и ко-сопстевник на Виталиа, во бизнис магазинот “Економија и бизнис” – март 2015

ЕБ: Госпоѓо Ветаџокоска-Муцунска, вие сте косопственик и менџер на Виталиа, бренд со исклучително висока репутација во областа на здравата храна. Дали одлуката да се фокусирате на здравата храна беше стратешка одлука уште на самиот почеток, пред повеќе од дваесет години? Какви беа првичните планови и очекувања, почетоците на бизнисот?

подетално

Новитет на пазарот
Слатка и здрава бонбониера од Виталиа

Виталиа Бонбониерата е новиот иновативен продукт на нашиот познат македонски бренд за здрава храна. Истиот е оригинален десерт подготвен од интегрални жита, суво овошје и јаткасти плодови структуирани во ексклузивно пакување. Сето е засладено со природни засладувачи како малтекс, маџун, јаворов сируп и кафеав шеќер. Виталиа бонбониера е сладок десерт за сите љубители на здравата исхрана кои не можат да одолеат на слатките задоволства. Во премиум пакување е идеален подарок при различни пригоди, како знак на внимание и грижа за здравјето на најмилите.

подетално

Виталиа го имплементира IFS меѓународниот стандард за квалитет и безбедност на храната

Виталиа е првата компанија за здрава храна во Македонија, која го имплементира реномираниот IFS (International Food Standard) меѓународен стандард за квалитет и безбедност на храната. Со исполнувањето на условите за добивање на овој престижен сертификат се олеснува пристапот до пазарите на Европската Унија.

подетално

Ново задоволство за љубителите на здрава храна

Продавница на Виталиа во ново руво и со нутриционистичко советување за време на велигденските пости

Скопје (24.02.2015) По отварањето на продавницата за здрава храна во City Mall, Виталиа продолжува со инвестирање во своите продажни објекти.

подетално

Производите на Виталиа дел од Гулфуд 2015 во Дубаи!

Скопје (17.02.2015) Иновативноста во креирањето на оригинални здрави производи според потребите на современиот потрошувач, беа основа на успешната презентацијата на Виталиа на јубилејното 20-то издание на еден од најголемите светски саеми за храна и угостителство Гулфуд 2015 во Дубаи.

подетално

Виталиа со нов иновативен продукт Take away мусли во чаша за љубителите на практичен здрав оброк

„Здрав оброк каде и да си” е слоганот на новите Take Away мусли во чаша на Виталиа, познатата компанија за здрава храна и лидер во иновативноста и креативноста, овојпат изразена во новата димензија на добро познатите цереалии.

подетално

Виталиа со нова електронска продавница достапна 24/7

Здравите продукти под брендот Виталиа од сега поблиску до потрошувачите преку www.shop.vitalia.com.mk

Следејќи ги желбите и потребите на потрошувачите, Македонскиот бренд Виталиа кој 21 година ги снабдува домашниот и странските пазари со квалитетни и оригинални здрави производи, неодамна одлучи да ја модернизира и олесни достапноста до своите продукти преку отварање на E-Shop, електронска продавница за здрава храна.

подетално

Sport Bar и Sport muesli – за врвни физички перформанси

“Виталиа процени дека е вистинско време на своите потрошувачи да им понуди протеинска иновација, формулирана од здрави и природни ингридиенти, која ќе допринесе за зголемување на физичките перформанси. Нашите потрошувачи се секогаш во центарот на вниманието, а новата здрава SPORT протеинска линија на Виталиа е поддршка во нивната определба на најздрав начин да ги постигнат посакуваните врвни резултати, изјави г-ѓа Искра Ветаџокоска Муцунска, ко-сопственик на Виталиа.

подетално

Скопјани загризаа здраво со Biters2Go

Скопје (25.03.2014) Изминатава недела Скопјани освен што уживаа во убавото време, добија можност и да загризат од новата здрава ужинка Biters2go на Виталиа. Преку иновативната кампања со скејт друштвото на Biters2go, граѓаните на Скопје го дегустираа новиот производ на Виталиа, компанијата со 20 години традиција во производство на здрава храна.

подетално

123...6