• Избор на јазик:
  • MK
  • EN
  • SR

Чај од брусница

60% брусница

Виталиа чајот од брусница содржи 60% брусница и претставува природна мешавина од брусница, цвет од хибискус, плод од шипка и јаболко. Чајот од брусница содржи висока содржина на витамин Ц и изобилива со природна арома која плени.

Чајот од брусница, поради високата содржина на витамин Ц, се употребува за зајакнување на имунитетот и превентивно дејаствува кај лица со уринарни инфекции. Подготовка: 2 лажички од чајната мешавина се преливаат со 200 мл зовриена вода и се остава поклопено да отстои 10-15 мин.Препорачана доза 3-4 чаши дневно. Предноста на Виталиа чајот од брусница во однос на останатите чаеви на база на брусница, е тоа што содржи 60% брусница и е со минимум додаден ароми.

Халал сертифициран производ