• Избор на јазик:
  • MK
  • EN
  • SR

Сушено грозје

Нов производ

Сувото грозје е исклучително богато со растителни влакна (100гр. содржат 9.9гр растителни влакна) кои даваат чувство на ситост и ја подобруваат дигестијата на храната.

Сувото грозје може да го консумирате за време на појадок, за енергичен почеток на денот додадете го во оброк од мусли, овесни каши, пецива, овошни салати, смудис, шејкови, за грицкање самостојно или во комбинација со друго суво или јаткасто овошје. Или за време на вечера, за лесна и хранлива вечера додадете го оброк од корнфлекс, салати, пудинг, колачи, мафини, сладолед.

Не содржи ГМО
Сувото грозје е достапно во пакување од 100гр.
Калориска вредност: 100гр. Суво грозје содржи 275 ккал.